KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 11918268
nr 1191 8268
Jonne Bergström
(1915-1987), Sverige
Akvarell, "Fjällvatten", 1970-tal. Motivet: 18x23
Jonne Bergström, svensk målare född i Örnsköldsvik 1915, död 1987.
måndag 18 juni 2018
kl 19:12:25
Jonne Bergström
Läs mer om Jonne Bergström